باز کردن در گنج پلمپ شده

باز کردن در گنج پلمپ شده

باز کردن در گنج پلمپ شده

در این مقاله روش های شکستن ساروج، باز کردن در گنج ، دفینه و روش های پیدا کردن در پلمپ شده در گنج یابی چگونه است و با بهترین روش درب های پلمپ شده گنج های پنهان را باز کنید و اجناس درون آن را تخلیه نمایید.

تشخیص صحیح و نحوه باز کردن در گنج پلمپ شده در گنج یابی بدلیل استفاده زیاد از این روش هم دارای اهمیت بسیار زیادی است و هم با شک و تردید هایی فراوانی نیز همراه بوده است چرا که اکثرا کارشناسان بدلیل هزینه جهت تخریب پلمپ احتمالی و هم بجهت مسایل امنیتی کمی دست به عصا راه می روند تا در تشخیص صحیح دچار اشتباه نشوند.

باز کردن درب گنج پلمپ شده

دنیای باستان شناسی و گنج و کشف دفینه مملو از شگفتی های فراوان و نمادهای مختلف گمراه کننده و یا هشدار دهنده است که اگر به آنها توجه نشود ممکن است عواقبی به همراه داشته باشد. یکی از مشکلات و مسائل مربوط به گنج یابی، پلمپ دفینه ها و مسیر رسیدن به زیرخاکی و عتیقه است.

بسته بودن مسیر و یا پلمپ به دلایلی زیادی مهم است انجام شده باشد مثلا ممکن است به دلیل مذهبی نمی خواهند کسی به این مکان مقدس وارد شود و یا برای مخفی نگه داشتن واسیا و اشیای داخل و… در هر حال پلمپ نشانه این است که انسان و یا انسان هایی مانعه برای رسیدن به گنج و دفینه ایجاد کردند حال ممکن است که این مانع چند وجهی باشد که در اینجا بخشی از ان تحلیل و تفسیر میشود.

باز کردن در گنج پلمپ شده

باز کردن درب گنج پلمپ شده یافتن مسیر ورودی

 • قدم اول کشف علایم حاشیه محل ذکر شده است .که بسیار کمک شایانی در تشخیص نوع جنس، نوع تله ها و ساختمان داخلی محل را به ما میدهد
 • قدم دوم بررسی موقعیت استراتژیکی و ایستایی محل پلمب است چون مواردی هستند. که در ارتفاعات نصب میشوند و خود ارتفاع همان تله اولیه است
 • قدم سوم شروع مرحله تخریب است

تشخیص نوع درز جوش ضخامت پلمب جنس ورودی بیشتر ورودی ها یک سنگ در بالا خود جهت ریزش بمحض باز شدن دارند سبک اینکه پلمب از ساروج یا درب سنگی باشدهر کدام نیازمند زحمت و ایمنی است.

چطور وارد محل پلمب شده شویم

شما بعد از اینکه پلمب یا ورودی را خنثی کردید خطر در یک سانتیمتری پشت در است در لایه های آخر شکستن ورودی یا پلمب باید حتما ماسک فیلتر دار یا ماسک مصنوعی همراه داشت تا گاز آسیب نزند، توصیه عقلانی این است تا یکربع ساعت از محل دور شوید تا هوادهی انجام شود سپس با محلول سرکه و نمک با دقت کامل کف، سقف و دیوارها اسپری نمایید.این روش جهت از بین بردن باکتری و ویروس است

توصیه میشود بعد از مرحله استریل محیط حتما از مشاوره حضوری یا غیر حضوری کارشناس بهره مند شوید چرا که جزییات تله کار مجازی نمیباشد.

پلمپ ها از نظر شکل :

 1. مستطیلی و مربعی
 2. مثلث (هشتی شکل)
 3. دایره یا نیم دایره (هلالی)

اما حالت گیری پلمپ به سه صورت هست :

 1. افقی
 2. عمود
 3. شیب دار

پلمپ ها مصارف زیادی دارند اما هر پلمپ در محیط مناسب و مکان مناسب قابل کنترل و بررسی است.

پیدا کردن در پلمپ

در ورودی کاملا صاف وهمرنگ سنگهای اطراف هست وخیلی تفاوت کمی شاید بتونید احساس کنید، نکته اصلی اگر بالای دری مشکوک به ورودی حالت طاقچه وجود داشت و زیر طاقچه جوغن به صورت دهنه به پایین و نگاه به اون نقطه داشت احتمال وجود درب بودن اون نقطه بسیار هست و امیدوار کننده است.

اگر کنار در یک رخ بسیار کوچک حالت نیم رخ نگاه به درب داشت اون نقطه میتونه ورودی باشه و همینطور اگر دور در با ملاتی به رنگ اهک و دارای دانه های سیاه دیده شد میتونه امیدوار کننده باشه و همینطور وجود سنگچین بالای درب که تایبد بر تله بودن داشته باشه واحساس کنید با شروع کار امکان ریختن و مسدود کردن در بو داره میتونه امیدوار کننده باشه و در اخر نود درصد دربها سمت طلوع افتاب قرار دارند.

شناخت انواع پلمپ گنج

 1. پلمپ باید در پشت خود دارای گنجایش های لازم برای اتاق و دالان را داشته باشد
 2. در مکانی باستانی و طبق محیط درست و در نقطه درست
 3. پلمپ سنگ اطرافش باید منسجم باشد و یک دست
 4. جلوی پلمپ جا برای ایستادن باشد غیر پلمپ گورد خمه ها در ارتفاعت
 5. جنس پلمپ از سنگ محکم باشد

در مناطق فرسایشی از دو عامل استفاده میشود:

 • مالات و سنگ
 • ساروج و شفته

۶.پیدا کردن هواکش به پیدا کردن پلمپ کمک شایانی میکند

۷.پلمپ ها در مسیر دید تپه های دیدبانی یا قلعه های نظامی و یک مکان قابل کنترل هستند

۸.درز و شکاف یک پلمپ رو نمیشه به هیچ وجه کامل از بین برد و تنها نقطه ضعفشون درز و شکاف چهار چوب در داخل یک صخره منسجم هست

۹.وجود چشمه در نزدیکی پلمپ به این شناخت کمک کند

۱۰.وجود پلمپ در محیط نامی و روایت دار در تصمیم گیری کمک شایانی میکند.

۱۱.پلمپ های افقی در محیط سنگی منسجم بیشتر هست.

پلمپ های عمودی در تختی های که از هیچ جهتی قابل رانش نیستن و محیط تخت کنار تپه ها و سطح صاف

شیب دار ها در شیب سی و پنج درجه تا چهل قابل بررسی هستند اما در شیب تند حتما با سنگ درشت رانشش رو کنترل کردند

۱۲.در کنار پلمپ ها حتما علایمی هست

غارها معمولا با سه روش پلمپ می شدند:

 1. آنها را با سنگ چین پلمپ می کردند.
 2. تخته سنگ بزرگی را جلوی درب می گذاشتند.
 3. با ملات ساروج آن را مهر و موم می کردند.

برای باز کردن سنگ چین که کاملا واضح است که باید از چه چیزهایی استفاده کنیم.

هر کدام برای بازکردنشان روش خاص خود را دارند اولین روش از روش بازگشایی پلمپ غارهای ساروجی،  یک دیلم برای اهرم کردن لای سنگ ها طناب برای کشیدن آنها توسط طناب، که به راحتی با این چند قلم می توانید پلمپ سنگ چین را باز کنید. ولی برای تخته سنگ های بزرگ باید با تجهیزات بیشتری رفت مثال: موتور برق، هیلتی برقی یا بنزینی، دیلم های بزرگ برای اهرم کردن، دینامیت C4 ، کتراک…

که این لوازم برای شکاندن سنگ یا کنار زدن و یا خورد کردن آن نیاز است.

اما روش باز کردن درب ساروجی: ساروج ها همیشه دارای یک رگه و شکاف زیر هستند که قسمت ضعیف و انتهایی ساروج محسوب میشوند که به آن نقطه ضعف ساروج میگویند و اگر خوب دقت کنید با یک یا چند ضربه پتک به آن قسمت می توانید ساروج را منهدم کنید.

روش دیگر استفاده از کتراک اسید است و به دلیل عمودی بودن درب غارها ریختن اسید فایده ای ندارد چون اسید باید روی ساروج بماند تا اثر کند و روش دوم و بدون صدا خمیر کتراک است که قسمتی از درب را سوراخ میکنید و کتراک را درون آن میگذارید و درب سوراخ را با چوب پلمپ میکنید و بعد از ۲۴ ساعت کتراک حجم می آورد و باعث پودر شدن ساروج می گردد.

روش دیگر سوراخ کردن ساروج است با مته یا هیلتی که باعث ضعیف شدن و شکنندگی ساروج میشود و به این صورت چهار الی پنج سوراخ به دیوار ساروجی ایجاد میکنید و با پتک یک ضربه محکم به آن وارد میکنید و باعث شکستن ساروج میشوید.

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

خدمات پس از فروش:

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید میکنید

دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید.

محصولات شرکت افشار  نتیجه تلاش های متخصصین برای موجود سازی دستگاهای گنج یاب وفلزیابی که به نسبت قیمت بسیار پایین به کارایی بالایی رسیده اند، میباشد توجه داشته داشته باشید در انتخاب و موجود کردن این دستگاها تحقیقات فراوانی انجام شده تا مردم به ازای پولی که پرداخت میکنند ازدستگاه کارایی بگیرند و نه صرفا جیب سودجویان این عرصه پر شود و همراه دستگاه خدمات پس از فروش و گارانتی ازشرکت ما تحویل میگرند.

لایه خاک در حفاری

برای کاتالوگ های شرکت فلزیاب افشار کلیک کنید.

شرکت فلزیاب افشار

باز کردن در گنج پلمپ شده

برای مشاوره رایگان  خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شرکت فلزیاب افشار در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب آقای مهندس افشار 09371414171

 خط ثابت : 02144569250

تلگرام و اینستاگرام شرکت فنی مهندسی افشار:

اینستاگرام شرکت فلزیاب افشار

تلگرام شرکت فلزیاب افشار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *